Zwycięzce tytułu mistrzowskiego F1 będziemy znać dopiero po ostatniej rundzie trwającego sezonu! Spore doznania a także pierwsze miejsce Hamiltona w trakcie Grand Prix Arabii!

Zwycięzce tytułu mistrzowskiego F1 będziemy znać dopiero po ostatniej rundzie trwającego sezonu! Spore doznania a także pierwsze miejsce Hamiltona w trakcie Grand Prix Arabii!

Do ostatecznego rozstrzygnięcia wciąż trwającego sezonu Formuły 1 pozostał jedynie 1 wyścig, a sympatycy motorowych sportów nadal nie poznali odpowiedzi na najistotniejsze pytanie. W w zmaganiach w F1 od wielu lat nie przytrafiło się tak, żeby triumfatora mistrzostw świata zobaczyć dopiero pod koniec ostatniego wyścigu całego sezonu. Z tej perspektywy patrząc ten sezon jest z całą pewnością nieprawdopodobny. W obecnym sezonie jedynie dwóch zawodników liczyło się podczas walki o tytuł mistrzowski i rozsądnie ten fakt podkreślić. Mówimy tutaj oczywiście o Lewisie Hamiltonie ze stajni Mercedesa a także Maxie Verstappenenie z zespołu Red Bull Racing. W dalszym ciągu aktualny czempion spotkał w aktualnym sezonie rywala, który potrafi rywalizować z nim. Hamilton Lewis podczas trwania podczas wyścigu w Arabii Saudyjskiej miał możliwość, aby wyrównać się sumą punktów z kierowcom z Holandii i faktycznie ta sztuka mu wyszła. O zdobyciu tytułu mistrzowskiego dzięki rezultatom wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej zdecyduje ostatnie starcie w tym sezonie.

Jazda wyżej wspomnianych kierowców w trwającym obecnie sezonie jest genialne i nie da się tego ukryć. Ci dwaj zawodnicy zdecydowanie odjechali pozostałym kierowcom od wyścigu numer jeden i dali do zrozumienia, kto naprawdę może mieć nadzieję w batalii o tytuł mistrza świata F1. Zawodnicy z innych stajni mieli okazję jedynie myśleć nad tym kto z tej dwójki finalnie zdobędzie tytuł mistrza świata Formuły 1 oraz śledzić ich rywalizację o zwycięstwa w kolejnych Grand Prix. W takim przypadku trzeba zaznaczyć, iż podczas trwającego aktualnie sezonu było mnóstwo emocji i naprawdę często miały miejsce kolizje między tymi dwoma świetnymi zawodnikami. Mimo ogromnych emocji obaj zawodnicy mówią o sobie z wielkim poszanowaniem i zwracają uwagę na to, iż w nadchodzącym wyścigu wygra ten lepszy zawodnik. Fakt, że rywalizacja o tytuł mistrzowski rozwikła się dopiero w trakcie wyścigu w Abu Dhabi jest bez cienia wątpliwości niezwykły dla każdego sympatyka sportów motorowych. Ostatni wyścig w tym sezonie F1 może nam dostarczyć mnóstwo emocji i nie podlega to wątpliwości. Na ostatnie rozstrzygnięcie między tymi dwoma świetnymi kierowcami zostaje nam więc jedynie wyczekiwać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy