W pierwszym spotkaniu mundialu Kadra Kataru poniosła porażkę z kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu mundialu rezultatem 0:1!

W pierwszym spotkaniu mundialu Kadra Kataru poniosła porażkę z kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu mundialu rezultatem 0:1!

Mistrzostwa świata to impreza futbolowa, która ma miejsce raz na 4 lata. Z całą pewnością sympatycy piłki nożnej z całej świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjne spotkanie mundialu. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w poprzedni weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała doskonale poprzedziła inauguracyjny mecz. Później jednak nadeszła pora futbolu i fani futbolu znajdujący się na trybunach a także przez odbiornikami telewizyjnymi oczekiwali dobrego pojedynku. Już od początku spotkania emocji nie brakowało, ponieważ piłkarze zespołu Ekwadoru błyskawicznie strzelili gola. Valencia trafił do siatki już w trzeciej minucie i zdawało się, iż kadra narodowa Kataru będzie mieć niesamowicie ciężko w tym spotkaniu. Arbiter tego spotkania zdecydował się jednak przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, iż w momencie dogrania zawodnik był na spalonym. W tym przypadku gospodarze mistrzostw świata mieli więc mnóstwo szczęścia.

Drużyna narodowa Ekwadoru pomimo cofnięcia pierwszego gola nie zamierzała zaprzestać atakowania. Piłkarze Ekwadoru atakowali i nieustannie mieli pod kontrolą tempo w tym pojedynku. Kilkanaście minut później napastnik narodowej drużyny Ekwadoru znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem narodowej reprezentacji Kataru i został przez niego powalony. Sędzia główny nie zastanawiał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a bramkarzowi dał kartę. Na gola karnego zmienił zawodnik kadry narodowej Ekwadoru Valencia. Kiepsko względem oponentów prezentowała się narodowa reprezentacja Kataru. Bramkarz reprezentacji narodowej Ekwadoru przez większą część meczu był bezrobotny, ponieważ po stronie Katarczyków nie było widać pomysłu na ten pojedynek. Bramka numer dwa dla kadry narodowej Ekwadoru padła w 31 minucie, a autorem znowu był Enner Valencia. W trakcie I połowy tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. Obie drużyny w trakcie II części zdecydowanie zredukowały tempo i na boisku mało się działo. Ten mecz w końcowym rozrachunku zakończył się rezultatem 2:0 dla narodowej reprezentacji Ekwadoru, która doskonale zaczęła turniej. Drużyna Kataru natomiast jest aktualnie w ciężkiej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do pucharowej fazy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy