W finałowym meczu światowych mistrzostw polska reprezentacja siatkarzy poniosła klęskę rezultatem 1:3 z narodową reprezentacją Włoch!

W finałowym meczu światowych mistrzostw polska reprezentacja siatkarzy poniosła klęskę rezultatem 1:3 z narodową reprezentacją Włoch!

Sporo kibiców siatkówki ma doskonałą świadomość tego, jak kluczowym wydarzeniem są światowe mistrzostwa. O tym wiedzą zwłaszcza fani tego sportu w naszym kraju, gdyż polska reprezentacja siatkarzy od wielu lat triumfuje na turniejach rangi mistrzowskiej. Nie powinno dziwić więc to, iż w naszym kraju zapanowała radość, kiedy przedstawiono zmianę organizatora mistrzostw świata. Turniej pierwotnie miał się odbyć w Rosji, ale z uwagi na działania wojenne organizacja została zabrana Rosjanom. Światowa federacja siatkarska nie miała jednak powodów do zmartwień, gdyż Polska pokazała już parę razy, iż potrafi obsłużyć wydarzenie o tak wysokiej randze. 8 lat temu światowe mistrzostwa też były rozgrywane na halach w naszym kraju i wtedy polska reprezentacja siatkarzy zdobyła tam złoto. Duża część siatkarskich wielbicieli liczyła, że i tym razem będzie identycznie.

Trzeba zaznaczyć to, iż kadra narodowa Polski siatkarzy od pierwszego meczu mistrzostw świata radziła sobie fantastycznie. Bez większych kłopotów pokonywaliśmy kolejnych przeciwników i wydawało się, że jesteśmy na najlepszej ścieżce do kolejnej obrony mistrzostwa świata. Po pięciosetowej walce w pojedynku półfinałowym zwyciężyliśmy narodową kadrę Brazylii rezultatem 3 do 2. Włoska kadra była rywalem polskiej kadry narodowej w finałowym pojedynku mundialu. To bez najmniejszych wątpliwości drużyna, w której znajduje się kilku świetnych zawodników. Pokazali oni na polskich boiskach, iż trzeba będzie się z nimi liczyć w przyszłości. finałowe spotkanie fenomenalnie zaczęła kadra narodowa Polski, wygrywając w I secie rezultatem 25 do 22. Kolejne partie to był jednak już popis gry narodowego zespołu Włoch. Niesamowicie niezawodna gra narodowej kadry Włoch i bardzo duża ilość pomyłek po naszej stronie sprawiła, że to właśnie oni zwyciężyli w finałowym pojedynku wynikiem 1 do 3. W rozrachunku końcowym polska kadra zajęła drugie miejsce na mistrzostwach świata i warto podkreślić to, że to także jest wielki sukces.|Piłkarska reprezentacja Polski ostatecznie wywalczyła drugą lokatę na światowych mistrzostwach i należy zaznaczyć fakt, że to też jest ogromny sukces.|miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach w końcowym rozrachunku wywalczyła kadra narodowa Polski i trzeba podkreślić, iż to także jest ogromny sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy