Polscy reprezentanci będą walczyć z narodową kadrą Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Drużyna Polski poznała już rywala w rywalizacji o awans na mundial w Katarze!

Polscy reprezentanci będą walczyć z narodową kadrą Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Drużyna Polski poznała już rywala w rywalizacji o awans na mundial w Katarze!

Nie ma wątpliwości co do tego, że decydująca prosta eliminacji do mundialu w wykonaniu polskiej drużyny była niespodziewania słaba. Ostatecznie gracze polscy zagwarantowali sobie grę w barażowej rywalizacji, lecz z za dużą zuchwałością przystąpili do meczu z zespołem narodowym Węgier. Przegraliśmy i dlatego też nie mogliśmy być uprzywilejowani przy rozlosowaniu spotkań barażowych. Trafiliśmy na umiarkowanie nie trudną barażową ścieżkę więc jednak mieliśmy sporo szczęścia. Reprezentacja narodowa Rosji, która na poprzednich mistrzostwach świata doszła do czołowej ósemki okazała się W pierwszej kolejności rywalem polskich reprezentantów. Był to bez wątpienia genialny wynik dla zawodników trenera Czerczesowa, jednak po mundialu ich forma nie wyglądała za dobrze. Między innymi z tego powodu możemy myśleć, iż zdołamy wywalczyć awans do starcia finałowego barażowego turnieju o miejsce na mundialu w Katarze.

Na moment przed losowaniem rywali barażowych na selekcjonera polskiej narodowej drużyny Sousę spadła olbrzymia fala krytyki za skład, który zdecydował się grać w meczu z węgierskim zespołem. Szerokie grono specjalistów rozprawiało o tym, by powołać kompletnie nowego trenera przed priorytetowymi pojedynkami. Póki co jednak swoją pracę trener z Portugalii zachował i warto wziąć pod uwagę, iż miał w losowaniu naprawdę dużo szczęścia. Daliśmy radę uniknąć choćby niezwykle trudnej walki z zespołem narodowym Włoch, czyli obecnie urzędującymi czempionami Starego Kontynentu. W ostatnim meczu będziemy się mierzyć na Narodowym w Warszawie z wygranym pojedynku pomiędzy szwedzkim zespołem, a czeskim zespołem narodowym jeżeli uda nam się ograć kadrę narodową Rosji. Spotkanie z zawodnikami ze Szwecji z całą pewnością byłoby perfekcyjną możliwością na rewanż za klęskę wynikiem dwa do trzech na mistrzostwach Europy. Starcie z narodową reprezentacją Rosji nie będzie dla zawodników z Polski łatwe i warto wziąć to pod uwagę. Jeśli marzymy o zakwalifikowaniu się do światowych mistrzostw w Katarze to kadra narodowa Polski będzie musiała się wdrapać na wyżyny swoich umiejętności piłkarskich.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy