Podczas weekendu na francuskich boiskach było niesamowicie ekscytująco i podziwiać mogliśmy naprawdę dużo goli! Piłkarze Paris Saint-Germain zaliczyli niezwykły mecz w niedzielę w lidze francuskiej!

Podczas weekendu na francuskich boiskach było niesamowicie ekscytująco i podziwiać mogliśmy naprawdę dużo goli! Piłkarze Paris Saint-Germain zaliczyli niezwykły mecz w niedzielę w lidze francuskiej!

Naprawdę bardzo długo francuska liga była uważana przez dziennikarzy sportowych za zmagania niższego gatunku. Silnych drużyn, które dałyby radę do ostatnich faz rywalizować w zmaganiach europejskich w wielu przypadkach nie mogliśmy śledzić tam. Na początku poprzedniej dekady jednakże do klubu ze stolicy wszedł nowy właściciel, który zainaugurował nowy rozdział dla tego zespołu a także francuskich rozgrywek. Francuska ekstraklasa stała się dużo bardziej doceniana od tego momentu i zawodnicy dużo chętniej akceptowali transfery do francuskich zespołów. W tym poście chcemy skupić się na tym, co dziś odbywa się we francuskiej lidze. Z całą pewnością na ten moment najlepiej ułożonym zespołem we francuskich rozgrywkach jest PSG, które po raz kolejny bez żadnych komplikacji kroczy ku wygraniu mistrzostwa. W tym momencie może się wydawać, że nie ma w Ligue 1 klubu, który mógłby zakończyć hegemonię graczy PSG.

Prowadzona przez trenera Pochettino drużyna w niedzielę triumfowała nad Stade de Reims rezultatem 4 do 0. Paryżanie w ten sposób mogli zapisać do swojego dorobku następne niezwykle kluczowe w kontekście walki o krajowe mistrzostwo 3 punkty. Swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint-Germain w tym starcia zdobył Ramos Sergio, który latem pozyskany został z Królewskich i z pewnością należy mieć to na uwadze. Najbardziej intrygujące spotkanie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Stresbourg i nie podlega to żadnej wątpliwości. Drużyna gości w trakcie obecnego sezonu walczy o grę w rozgrywkach europejskich, ale w trakcie tego spotkania musieli pogodzić się z porażką. Wynikiem 4 do 3 triumfowali piłkarze Girondins Bordeaux, co bez najmniejszych wątpliwości mogło się podobać kibicom piłkarskim, którzy zasiadali na trybunach w dniu meczu. Na rezerwie całe spotkanie spędził natomiast Radosław Majecki, którego AS Monaco było gorsze od Montpellier HSC i poniosło klęskę wynikiem dwa do trzech. Była to naprawdę emocjonująca kolejka francuskiej Ligue 1 i trzeba to przyznać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy