Naprawdę trudne spotkanie Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu! Polscy piłkarze ograli zespół Albanii i przybliżyli się do gry w potyczkach barażowych!

Naprawdę trudne spotkanie Polski w zmaganiach kwalifikacyjnych do mundialu! Polscy piłkarze ograli zespół Albanii i przybliżyli się do gry w potyczkach barażowych!

Zakwalifikowanie się do światowego czempionatu dla piłkarskich kibiców z całej Europy jest bez żadnych wątpliwości niezwykle kluczowe. Trwające w tej chwili eliminacje musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo przełożone zważywszy na pandemiczną sytuacją z zeszłego roku. Rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze reprezentacja piłkarska Polski zainaugurowała z nowym trenerem Paulo Sousą, którego zadaniem było wytrenować kadrę narodową do rywalizacji o promocję na rozgrywane w 2022 roku światowe mistrzostwa w Katarze. Początek walki w eliminacjach dla piłkarskiej polskiej reprezentacji nie był wyjątkowo dobry, jednakże najważniejsze jest to, iż byliśmy w stanie zdobyć kilka ważnych oczek. Albańska kadra, która przed rozpoczęciem tego meczu znajdowała się o jedną pozycję wyżej w klasyfikacji grupy kwalifikacyjnej była wieczorem we wtorek rywalem Biało Czerwonych. W praktyce oznaczało, iż jeśli reprezentanci Polski w dalszym ciągu chcieli rozmyślać o awansie na światowe mistrzostwa w Katarze to muszą zdobyć trzy oczka.

początek tego starcia był naprawdę zacięte i niesamowicie trudno było wskazać głównego faworyta do triumfu i warto brać pod uwagę to. Rezultatem zero do zera zakończyła się pierwsza połowa starcia, co bez cienia wątpliwości było znacznie korzystniejszą okolicznością dla albańskiej kadry narodowej. W drugiej połowie forma polskich piłkarzy przedstawiała się zdecydowanie lepiej i byliśmy o wiele bliżej ustrzelenia gola. Polska reprezentacja piłkarska w końcowym rozrachunku była w stanie strzelić trafienie i wyjść na prowadzenie podczas tego starcia. Świderski Karol wykorzystał fenomenalne dogranie Klicha po tym jak zjawił się na placu gry w drugiej części meczu. Po raz kolejny trener Paulo Sousa udowodnił, że umie wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas trwania starcia. Starcie zostało na paręnaście minut wstrzymane przez wzgląd na kiepskie zachowania fanów Albanii. Po restarcie pojedynku jednak obraz gry nie uległ zmianie i to polscy reprezentanci mogli świętować z powodu trzech punktów. Rezultat 1:0 na terenie Albańczyków to radosna informacja w kontekście walki o promocję do katarskiego mundialu. Na tą chwilę piłkarska reprezentacja Polski jest na drugiej lokacie i kwestia dostania się do baraży jest zależna tylko od naszych piłkarzy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy