Mundial 2022 - najważniejszy turniej

Mundial 2022 - najważniejszy turniej

Wielkimi krokami nadciągają potyczki piłkarskie w Katarze, a większa część mężczyzn z zachwytem odlicza dalsze godziny. W internecie pojawia się multum opinii pod kątem tego, jaka formacja zawodników zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a jaka ma na to bardzo małe szanse. Nie zabraknie również przytyków co do różnych futbolistów. Czy wyjątkowe wydarzenie da kibicom niesamowite emocje?

Wyjątkowość mistrzostw świata w piłce nożnej

Wbrew gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do teraz miały miejsce, teraźniejsze rozgrywki będą wybitnie unikalne. Pierwszy raz w historii, potyczki sportowe wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest specyficzna, ponieważ widowisko sportowe odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to również ostatni mundial, gdy współuczestniczyć będą zaledwie 32 ekipy piłkarzy, albowiem na kolejnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Nieprzychylne wypowiedzi społeczeństwa

Zbliżające się mistrzostwa są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Występują przekonania, że wybór państwa, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności dostrzegalne jest spore rozkapryszenie. Wokół turnieju cały czas wirowało widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w trakcie budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zginęła duża liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego doniosłego turnieju dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Jaka drużyna podniesie puchar?

Mimo ogromnej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony osób angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy