Konfrontacja przeciwko szkodliwym oparom

Konfrontacja przeciwko szkodliwym oparom

Dzień Czystego Powietrza był zaledwie kilka dni temu.Z tego właśnie względu wskazane jest aby nabrać nieco refleksji nawiązujących do sporego problemu, który daje o sobie znać w okręgu całego kraju. Mowa tu oczywiście o smogu, który z pewnością potrafi być dla społeczeństwa naprawdę niebywale groźny. Organiczne trucizny, które wdychamy niestety każdego jednego dnia, mają oczywiście do czynienia z rozszerzaniem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już bez mała rok. W sposób niewątpliwy warto cyklicznie informować czym jest zanieczyszczenie powietrza lub też jakimi sposobami można z takim problemem walczyć.


Raptem w kilku telewizyjnych programach, z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza poruszony został ten właśnie temat. Warto przede wszystkim mieć świadomość, że dzisiaj w naszym kraju rozpoczął się grzewczy sezon, a razem z nim wrócił także problem smogu. Metodą jak okiełznać zanieczyszczeniu powietrza jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego poinformował również, że około połowę smogu w Polsce produkujemy sami w domach. Uznał, że jeśli nie rozmontujemy kotłów zanieczyszczających środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK też włączył się do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Wyrabiana przez wspomnianą spółkę energia, za mniej więcej dziesięć lat będzie zeroemisyjna, jak oświadczył Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę również to, że kłopot ze smogiem a także z SARS-CoV-2 można ze sobą otwarcie połączyć. Plaga COVID dała o sobie znać najpierw w krajach o szczególnie wysokim zanieczyszczeniu powietrza, a więc w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.


Jeżeli chodzi o smog bezspornie należy także być świadomym tego, co w zasadzie jest generalną tego przyczyną. Mianowicie jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu wielu niszczycielskich substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych właściwości jest wyjątkowo ważna, głównie z powodu naszego zdrowia i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy