Gracze zespołu niemieckiego byli bez większych szans i w rozrachunku końcowym przegrali rezultatem zero do czterech! Fantastyczne osiągnięcie mistrzów holenderskiej ligi w Champions League!

Gracze zespołu niemieckiego byli bez większych szans i w rozrachunku końcowym przegrali rezultatem zero do czterech! Fantastyczne osiągnięcie mistrzów holenderskiej ligi w Champions League!

Fani piłki nożnej zgromadzeni na trybunach w Amsterdamie mieli szansę podziwiać bardzo dobry mecz. Ajax z Amsterdamu podejmował na wieczór we wtorek na własnym stadionie Borussię Dortmund, czyli niezwykle mocny klub z niemieckiej ligi. Na początku trzeba wspomnieć o tym, iż Ajax doskonale zaczął rywalizację w tegorocznej edycji Champions League. Przed wtorkowym pojedynkiem mistrzowie Holandii mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w pojedynku z Borussią Dortmund ich celem kolejny raz były trzy oczka. W tym przypadku jednak miało nie być tak prosto, ponieważ zawodnicy niemieckiej Borussii też mieli ochotę na zwycięstwo w tym meczu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż w tym meczu trudno było wytypować faworyta do zwycięstwa. Oba kluby miały wyrównane szanse i wszystko musiało się rozstrzygnąć w trakcie 90. min.. Bez żadnych wątpliwości tak nijakiego starcia w wykonaniu Borussii Dortmund i równolegle tak fantastycznego występu zawodników mistrza holenderskiej ligi mało kto oczekiwał.

Dla kibiców niemieckiej drużyny rzeczywistość okazała się niesamowicie brutalna. Od pierwszych minut tego pojedynku zawodnicy mistrza ligi holenderskiej wyglądali znacznie korzystniej od swoich rywali. Znajdujący się w fantastycznej dyspozycji w obecnym sezonie Erling Haaland był w trakcie tego spotkania całkowicie wyłączony i nie umiał odszukać drogi do bramki rywali. Holenderski Ajax z kolei okazał się niezwykle efektowny, czego idealnym przykładem jest finalny wynik meczu. Wynikiem 4:0 wygrali Gracze zespołu Ajaxu Amsterdam i w ten sposób zdołali się umocnić na pierwszej lokacie w rozgrywkach grupowych. To zwycięstwo z pewnością może ich przybliżyć do awansowania do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się odbywać po zimowej przerwie. Do drugiego starcia, które odbędzie się na ich stadionie gracze dortmundzkiej Borussii teraz mają 2 tygodnie na uszykowanie się. To będzie bez cienia wątpliwości szansa do tego, by chociaż trochę zrewanżować się za nieprzychylny wynik na wyjeździe. Futbolowi wielbiciele z Europy są zafascynowani dyspozycją przedstawianą przez zawodników szkoleniowca Erika Ten Haga i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z sezonu 2018/2019, gdy to Ajax z Amsterdamu wywalczył awans aż do 1/2 finału Champions League odprawiając po drodze kilku faworytów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy