Drużyna polska triumfuje w pojedynku z reprezentacją narodową Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0 - fantastyczny mecz polskiego golkipera!

Drużyna polska triumfuje w pojedynku z reprezentacją narodową Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0 - fantastyczny mecz polskiego golkipera!

Światowe mistrzostwa w Katarze uznawane były za szczególne pod różnymi względami już przed pierwszym meczem. Kibice piłki nożnej w Polsce do oceniania szans drużyny Polski na awans z grupy podchodzili z rozwagą. Naszymi oponentami w grupowych zmaganiach miała być reprezentacja Meksyku, faworyt do mistrzostwa świata kadra narodowa Argentyny, a także solidna reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata dla polskich zawodników był niesamowicie ciężki i wielu specjalistów od futbolu krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska reprezentacja piłkarska. Michniewicz zapewniał jednak, że dyspozycja drużyny polskiej z każdym następnym starciem będzie wyglądać lepiej i tego najlepszym przykładem miał być pojedynek z zespołem Arabii Saudyjskiej. I rzeczywiście okazało się, iż to spotkanie było przełomowe dla naszych piłkarzy. Podczas tego meczu polscy reprezentanci zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż z reprezentacją Meksyku i kibice z Polski mogli mieć nadzieję na triumf.

Od samego początku spotkania gra drużyny narodowej Polski prezentowała się zdecydowanie skuteczniej pod kątem tworzenia akcji, niż miało to miejsce w przypadku pojedynku numer 1. Polska kadra usiłowała trzymać się przy futbolówce i kreowała akcje ofensywne. Nie uniknęliśmy rzecz jasna pomyłek w defensywie, jednak tego dnia po raz kolejny niesamowicie spisywał się Szczęsny, który wyłapywał każde uderzenie. W I części padła także pierwsza bramka dla kadry Polski, którą strzelił Zieliński. Gracze narodowego zespołu Arabii Saudyjskiej nie chcieli się poddawać i w końcówce pierwszej połowy wywalczyli jedenastkę. Po raz kolejny w tym przypadku niesamowicie zachował się Wojtek Szczęsny, który wybronił uderzenie z rzutu karnego, a następnie kolejne uderzenie zawodnika drużyny Arabii Saudyjskiej. I część skończyła się wynikiem 1:0 dla polskiego zespołu. W II odsłonie kadra Polski strzeliła II. bramkę, a strzelcem był Robert Lewandowski. Napastnik Blaugrany podwyższył prowadzenie polskiej drużyny narodowej po tym jak wykorzystał pomyłkę defensora drużyny Arabii Saudyjskiej. Drużyna narodowa Polski przewodzi w grupie C po dwóch starciach i ma spore szanse na zakwalifikowanie się do 1/8 finału.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy