Daniel Ricciardo odniósł triumf we Włoszech, a Norris ugrał miejsce drugie! Zaskakujący wynik oraz kraksa faworytów w wyścigu GP Włoch!

Daniel Ricciardo odniósł triumf we Włoszech, a Norris ugrał miejsce drugie! Zaskakujący wynik oraz kraksa faworytów w wyścigu GP Włoch!

Dobrze być świadomym faktu, że ten sezon F1 jest niesamowicie emocjonujący. W ostatnich latach walka o światowe mistrzostwo zdominowana była przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładnie Hamiltona Lewisa. Zawodnik z Anglii w poprzednim sezonie zwyciężył 7 tytuł mistrza świata, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w liczbie tytułów z fantastycznym Michaelem Schumacherem. Jednak kierowca brytyjskiego pochodzenia w trwającym aktualnie sezonie już nie ma aż tak łatwo w batalii o kolejny tytuł mistrza Formuły 1. To wszystko spowodowane jest pojawieniem się w stawce zawodników Maxa Verstappena, który też pragnie tego, żeby wygrać tytuł mistrza Formuły 1. Walka między tymi kierowcami już od GP Bahrajnu jest naprawdę zatwardziała i ciężko stwierdzić który z nich na koniec sezonu będzie triumfować. Wyścig włoski, a więc GP Monzy był kolejną rundą rywalizacji tych 2 kierowców. To bardzo przyjemny tor dla dużego grona kierowców, a w trakcie trwania tego weekendu w bolidzie zjawił się Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który zachorował na COVID.

Kibicom zebranym na widowni kwalifikacyjne zmagania do wyścigu o Grand Prix Monzy dały naprawdę sporo pasjonujących emocji. Fantastyczną rywalizację, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel i Verstappen Max zafundował fanom początek wyścigu w niedzielę. Bez cienia wątpliwości istotne dla wyników niedzielnego wyścigu były odwiedziny zawodników w serwisowej alei. Chwilę po wymianie opon doszło do zaskakującego wypadku. Mistrz Formuły 1 a także Max Verstappen walczyli w niesamowicie wąskim miejscu i w momencie, gdy wydawało się, iż to jest koniec rywalizacji, obaj kierowcy uderzyli się kołami, a bolid Verstappena znalazł się na bolidzie sterowanym przez kierowcę Mercedesa. To bez najmniejszych wątpliwości była niespodziewana chwila dla motoryzacyjnych sympatyków zasiadających na trybunach, lecz żadnemu z kierowców nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na tym incydencie skorzystali kierowcy McLarena, którzy skończyli niedzielny wyścig na dwóch czołowych lokatach. Wyścig o Grand Prix Monzy zwyciężył Daniel Ricciardo, a na miejscu numer 2 dojechał Norris. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to z całą pewnością fenomenalne osiągnięcie i ten rezultat mocno wspomoże ich w rywalizacji o miejsce 3 w generalnej klasyfikacji.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy